Nowy Seabin w Gdyni!

Nowy Seabin w Gdyni!

Łezka szczęścia i wzruszenia kręci się nam dziś w oku na myśl o tym, że dobiega końca nasz projekt realizowany z Save the Sea Bracelet.

Celem naszej dwuletniej współpracy było zebranie funduszy na zakup urządzenia Seabin służącego do oczyszczania wód morskich z powierzchniowych odpadów stałych, głównie plastiku.

Ale może od początku….

Wiosną 2019 roku trafiła do nas Ewa Gajewska, pomysłodawczyni projektu i projektantka opatentowanego wzoru bransoletki Save the Sea, inspirowanej herbem Gdyni i wykonanej ze srebra i sznurka produkowanego z przetworzonych plastikowych butelek (rPET). Szukała wówczas wsparcia w realizacji swojego marzenia – wykorzystania własnego talentu i zasobów w celu wsparcia ochrony ekosystemu Bałtyku. Czy mogliśmy powiedzieć jej NIE?!? Od razu pomyśleliśmy o czymś lokalnym, czyli naszej gdyńskiej marinie, która jak wiele osłoniętych od wiatru miejsc, zmaga się z problemem zanieczyszczeń powierzchniowych. I tak w lipcu 2019 roku Fundacja Rozwoju Akwarium Gdyńskiego rozpoczęła oficjalną współpracę z Ewą, aby z funduszy zebranych poprzez sprzedaż bransoletki Save the Sea, zakupić Seabin dla Mariny Gdynia. Dziś wreszcie możemy powiedzieć UDAŁO SIĘ!!

30 lipca 2021 Ewa Gajewska, przedstawiciele Fundacji Rozwoju Akwarium Gdyńskiego oraz Gdynia Sport spotkają się, aby przekazać Seabin do jego miejsca docelowego – Mariny Gdynia.

Fundusze na zakup tego urządzenia pomogliście zebrać nam również Wy – goście Akwarium. Jeszcze prze pandemią, część z Was mogła spotkać Ewę i Save the Sea podczas naszych wydarzeń specjalnych takich jak Dni Otwarte Centrum Edukacji czy Tydzień Rekina i zakupić bransoletki na miejscu. Wiele osób dowiedziało się o tej inicjatywie z naszej strony internetowej, mediów społecznościowych, a nawet z radia czy telewizji i zakupiło bransoletki przez internet. Był to dla nas szalenie istotny kanał komunikacji, szczególnie w okresie pandemii, kiedy bezpośrednie kontakty z gośćmi Akwarium Gdyńskiego zostały znacząco ograniczone.

Dziękujemy Wam bardzo za Wasze wsparcie, bez którego realizacja projektu nie byłaby możliwa. Od początku równoległym celem tej inicjatywy było bowiem stworzenie społeczności ludzi, którym los naszego wyjątkowego morza nie jest obojętny. Dlatego cieszymy się niezmiernie, że nie tylko w Gdyni, ale w całym Trójmieście, Polsce i na świecie niemal 500 osób nosi bransoletki Save the Sea i dzięki nim łączy się z nami i naszymi marzeniami o czysty i zdrowym Bałtyku.

DZIĘKUJEMY!!!

Skip to content