Odc. 150: Hodowle meduz

Odc. 150: Hodowle meduz

Meduzy nie są zbyt charyzmatycznymi stworzeniami, ale z pewnością są to fascynujące zwierzęta. Dowodem na to jest trend kupowania meduz do domowych akwariów. Czy ich hodowla jest tak prosta jak w przypadku innych „zwierząt domowych”?
W Akwarium Gdyńskim hoduje się różne gatunki meduz. Przede wszystkim jest to wspomniana już chełbia modra, ale także meduzy takie jak: 𝒫𝒽𝓎𝓁𝓁𝑜𝓇𝒽𝒾𝓏𝒶 𝓅𝓊𝓃𝒸𝓉𝒶𝓉𝒶, 𝒞𝑜𝓉𝓎𝓁𝑜𝓇𝒽𝒾𝓏𝒶 𝓉𝓊𝒷𝑒𝓇𝒸𝓊𝓁𝒶𝓉𝒶, czy meduza, której cały świat stoi „na głowie”, czyli 𝒞𝒶𝓈𝓈𝒾𝑜𝓅𝑒𝒶 𝓍𝒶𝓂𝒶𝒸𝒽𝒶𝓃𝒶.
Pośród znanych nam gatunków, w handlu do prywatnych akwariów najbardziej rozpowszechniona jest chełbia modra – występuje powszechnie na całym świecie. W tym odcinku wytłumaczymy, czym dokładnie jest „meduza” i jak wygląda cykl rozwojowy parzydełkowców na przykładzie chełbii modrej. Zastanowimy się też, czego potrzeba, by hodować meduzy poza środowiskiem naturalnym.
Jeżeli po tym odcinku będziecie wciąż odczuwali głód wiedzy na temat meduz – więcej informacji o naszych meduzach znajdziecie w starszych odcinkach Niepodręcznika Oceanicznego:
zdjęcie słonaczka: © Hans Hillewaert
Skip to content