Warsztaty edukacyjne „Ocean zmian”

Warsztaty edukacyjne „Ocean zmian”

Koordynatorzy:

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Sopockie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Today We Have.

Projekt:

Naszym celem jest budowa społeczności, której przedstawiciele, uznają sens realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z morzami i oceanami, a także budowanie społeczności Ocean Literacy, która rozumie  w jaki sposób wpływa na nią ocean oraz jaki wpływ ona na niego wywiera.

Filozofią warsztatów „Ocean zmian” jest umożliwienie wymiany informacji dla wszystkich, dla których los naszych mórz i oceanów nie jest obojętny.

Nasze warsztaty łączą nas wszystkich, a w szczególności młodzież i dzieci, którzy wzajemnie uczą się wrażliwości na sprawy środowiska morskiego, w każdym tego aspekcie, od kwestii społecznych po sprawy stricte środowiskowe.

Warsztaty „Ocean zmian” to przede wszystkim interdyscyplinarny zespół, który możliwie szeroko przedstawia mnogość zmian, które zachodzą w oceanie oraz rolę środowiska morskiego.

Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności uczniów, w wieku od 10 do 18 lat, zainteresowanych tematyką morską, którzy z chęcią wezmą udział zarówno w warsztatach jak i w Konferencji Młodzieżowej pt. „Dokąd zmierza Świat” dla dzieci i młodzieży oraz Otwartych Dni Nauki, które odbywają się co roku w ramach Światowego Dnia Oceanów.

Informacje dotyczące warsztatów znajdują się na stronie Sopockiego Towarzystwa Naukowego

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: worldcafesopot@gmail.com

Autor: Izabela Kotyńska-Zielińska

Skip to content