Dla nauczycieli na czas lockdown

Dla nauczycieli na czas lockdown

Jeżeli jesteś nauczycielem, który poszukuje innowacyjnych pomysłów związanych związanych z nauczaniem i motywowaniem uczniów w domu, masz możliwość skorzystania z dwóch platform związanych z ideą świadomości morskiej, które serdecznie polecamy. Obie platformy opracowane są w języku angielskim, mogą natomiast inspirować do nowych działań z zakresu nauki o morzu.

Ocean Literacy Portal 

UNESCO IOC (Intergovernmental Oceanic Commission) stworzyło platformę przeznaczoną dla uczniów, nauczycieli i edukatorów, naukowców, dziennikarzy, polityków i działaczy sektora prywatnego z materiałami odnoszącymi się do nauk o morzu. Strona w kompleksowy sposób wyjaśnia czym jest idea Ocean Literacy. Znajdują się na niej konspekty lekcji wraz z materiałami video dla nauczycieli. Dzięki filtrom na stronie można w łatwy sposób odnaleźć wybraną tematykę.

Ocean School

Ocean School to platforma pozwalająca uczniom na eksplorację środowiska morskiego z domu za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Można znaleźć na niej wieloryba rzeczywistych rozmiarów, oglądanego za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, czy zrobić sekcję wirtualnego dorsza, a także dzięki animacjom poznać jego historię życia w oczach artysty. Ocean School zaczyna od postawienia uczniom wyzwania, które kieruje ich pytaniami. Każdy element multimedialny zawiera konfigurowalne działania, które nauczyciele mogą przypisać za pośrednictwem Google Classroom lub pobrać do wykorzystania w klasie. Na koniec modułu uczniowie opracowują plan podjęcia działań, aby rozwiązać krytyczne problemy społeczne i środowiskowe, o których się uczą.

Skip to content